Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaką krótką antenę CB zamonotwać na miśki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaką krótką antenę CB zamonotwać na miśki

    Wydaje mi się że w niedługim czasie mogą pojawić się inne silniki, to dopiero początek i premiera w salonach.

  • #2
    Jaką krótką antenę CB zamonotwać na miśki

    Witam. Jaką krótką antenę CB. zamontować , ma służyć tylko na miśki. Dzięki za podpowiedzi.

    Komentarz


    • #3
      President Florida lub Triflex.
      Pozdrawiam
      Marcin

      Komentarz


      • #4
        jakie zasięgi się uzyskuje na tych antenach

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez wkowal10
          jakie zasięgi się uzyskuje na tych antenach
          Krótkie. W praktyce poza miastem trzeba pytać i pytać, nim ktoś odpowie. Ale do miasta może być. Do krótkich antenek dodam jeszcze Sirio Taifun, coś takiego jak Triflex, ale tylko na CB.
          Pozdrawiam
          MITOB

          I :czerwona: GW

          Komentarz


          • #6
            a na triflexie jaki zasię się uzyskuje?

            Komentarz


            • #7
              mam dwie, długą lemm eagle (1,6m) realny zasięg 18-20km i krótką sirio omega (niecały 1m) tak aby do garażu bez zdejmowania wchodzić. ta druga w moim przypadku ma realny zasięg do 5km.

              polecam jeszcze presidenta iowa. (również koło 1m długości)

              a jak na magnesik to willson little will.

              ps. przy czym za krótką uważam własnie te 1m a za normalne te około 1,5m

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Mitob
                Zamieszczone przez wkowal10
                jakie zasięgi się uzyskuje na tych antenach
                Krótkie. W praktyce poza miastem trzeba pytać i pytać, nim ktoś odpowie. Ale do miasta może być. Do krótkich antenek dodam jeszcze Sirio Taifun, coś takiego jak Triflex, ale tylko na CB.
                hmm u mnie PF osiąga poza miastem ok 5-8km tak więc nie trzeba ciągle pytać.
                Focus II FL 1.6tdci

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez wkowal10
                  a na triflexie jaki zasię się uzyskuje?
                  3-5km
                  saport techniczny baj DGW
                  była BKD+DSG '05 120kkm
                  była BXE '08 190kkm
                  no i nie ma :-)

                  Komentarz


                  • #10
                    a na triflexie jaki zasię się uzyskuje?
                    Wystarczający, aby nie nadziać się na misiaków. A zasięg sprawdzony przeze mnie i Piotrka_OS jest taki że pomiędzy dwoma triflexami jest 5-10km w zależności od terenu i pory dnia.
                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez AdamB
                      A zasięg sprawdzony przeze mnie i Piotrka_OS jest taki że pomiędzy dwoma triflexami jest 5-10km w zależności od terenu i pory dnia.
                      no tak, w mieście jest gorzej, ale w zasadzie w mieście nie uzywam
                      saport techniczny baj DGW
                      była BKD+DSG '05 120kkm
                      była BXE '08 190kkm
                      no i nie ma :-)

                      Komentarz


                      • #12
                        Jako antena dla osoby którą interesuje tylko gdzie miśki stoją i nie lubi jak drutem macha na drodze i wkurza go zdejmowanie anteny przy wjeździe do garażu wybór jej jest jak najbardziej trafiony.
                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                        Komentarz


                        • #13
                          Obecnie mam antenke PRESIDENT MISSOURI (72cm)i jest SUPER.Wczesniej krotsza FLORIDA (40cm) z innym radyjkiem tez dawala rade.
                          Respect All,Fear No One!

                          Komentarz


                          • #14
                            Lemm 900 - bardzo dobry sprzęt.
                            KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                            Komentarz


                            • #15
                              Od siebie dodam iż najlepsze krótkie anteny to tylko helikalne.
                              Więc polecam Indiane od Presidenta.
                              Bardzo fajnia krótka antenka.

                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70046

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Mitob
                                Zamieszczone przez wkowal10
                                jakie zasięgi się uzyskuje na tych antenach
                                Krótkie. W praktyce poza miastem trzeba pytać i pytać, nim ktoś odpowie. Ale do miasta może być. Do krótkich antenek dodam jeszcze Sirio Taifun, coś takiego jak Triflex, ale tylko na CB.
                                Mam właśnie ją i jestem bardzo zadowolony. Dodam, że wiem co potraią inne anteny itp., nie jestem początkującym użytkownikiem.
                                Pozdrawiam JaCeK

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Seed
                                  Lemm 900 - bardzo dobry sprzęt.
                                  Może te dawniej wykonane bo te obecnie produkowane wg mnie są badziewne.
                                  Zamieszczone przez sebwiecz
                                  najlepsze krótkie anteny to tylko helikalne
                                  Jak najbardziej - po rozwinięciu nie jest taka krótka
                                  Zamieszczone przez sebwiecz
                                  Więc polecam Indiane od Presidenta
                                  Pewnie chodzi o floridę bo indiana nie jest krótka, ma 125 cm.
                                  czasami dłubię w CB radiach

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    ja mam sirio T3-27 (helikalna) długości 62cm jestem bardzo zadowolony zasięg w mieście około 3km a w trasie nawet do 10km (dziś wróciłem z wakacji - sprawdzone) polecam
                                    CISOWÓZ http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=40594
                                    CISOWÓZ ZWEI http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=50866

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Prywatnie sirio 145 + Alan 100+ starcza
                                      Służbowo hustler + Ultra III [ czyt. totalna sieka ]
                                      przyznam się szczerze że Alan + sirio dobrze dostrojone to dla mnie idealny sprzęt, ale jeśli chodzi o te 8h w pracy to więcej mi nie trzeba, zawsze wystarczająco wcześnie wiem że gdzieś ktoś jest... dodam że średnio tygodniowo robię około 1500 km [dni robocze]

                                      nie mówię że jest to perfekt sprzęt ale jest wystarczający na te 8h
                                      :twisted: mała czarna :twisted:

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Link

                                        a ja kupiłem taką i jestem w 100% zadowolony a dodatkowo w bagażniku mam ML145 i misourii czy jakoś tak
                                        BYŁ : MÓJ SZKODNIK http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=17786

                                        JEST : http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78705


                                        www.tri-dent.pl www.kancelaria-storoniak.pl


                                        FB: Michał Storoniak

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Kiedyś jeździłem z ML145, ciągle ją trzeba było chować zarówno na postoju jak i w garażach, do czasu jak zwinęli mi magnes z dachu.
                                          Wymieniłem na Triflexa i mam spokój, mało kto odróżni ją od zwykłej radiówki, a zasięg jest wystarczający w codziennym użytkowaniu.
                                          była Octavia II, 2005r., 1.9 TDI BJB 105 KM, Kombi, manual 6-biegów
                                          jest Octavia III 2016r., 1,6 TDI CXXB 110KM, Kombi, DSG A7

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez sebwiecz
                                            najlepsze krótkie anteny to tylko helikalne
                                            Jak najbardziej - po rozwinięciu nie jest taka krótka
                                            To jest oczywista oczywistość
                                            Zamieszczone przez sebwiecz
                                            Więc polecam Indiane od Presidenta
                                            Pewnie chodzi o floridę bo indiana nie jest krótka, ma 125 cm.
                                            Jak się ma santiago 1200 to jest to krótka antena

                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70046

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez markjas
                                              Kiedyś jeździłem z ML145, ciągle ją trzeba było chować zarówno na postoju jak i w garażach, do czasu jak zwinęli mi magnes z dachu.
                                              Wymieniłem na Triflexa i mam spokój, mało kto odróżni ją od zwykłej radiówki, a zasięg jest wystarczający w codziennym użytkowaniu.
                                              Mam wrażenie, że albo coś z moim trifciem jest nie tak, albo mam inne oczekiwania niż reszta szanownych forumowiczów :niewiem: Antena nastrojona SWR 1-1,1 na 19 a doczekać się na odpowiedź to masakra. Zresztą Gdy nie ma dużego ruchu w eterze to słychać w miarę daleko, z 5 km może, ale jak pytam to słyszą mnie tylko mobilki w odległości może kilometra.
                                              Pozdrawiam
                                              Pozdrawiam
                                              MITOB

                                              I :czerwona: GW

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Mam wrażenie, że albo coś z moim trifciem jest nie tak, albo mam inne oczekiwania niż reszta szanownych forumowiczów :niewiem: Antena nastrojona SWR 1-1,1 na 19 a doczekać się na odpowiedź to masakra. Zresztą Gdy nie ma dużego ruchu w eterze to słychać w miarę daleko, z 5 km może, ale jak pytam to słyszą mnie tylko mobilki w odległości może kilometra.
                                                Pozdrawiam
                                                Tak to niestety juz jest z krotkimi antenami. Norma. "Podobno" na miski wystarcza, ale jakbys chcial pogadac na cebe to kup lepsza antene.
                                                Jest: Skoda Octavia 2 VRS BMN+
                                                Byla: Skoda Octavia 2 Laurin & Klement Estate
                                                Superstar 3900 + Sirio Megawatt 4000

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Mitob, moze coś z radjem masz nie tak. Ostatnio wracałem z niemiec na pozyczonym od kolegi radyjku, bo swojego ermeska mam zabudowanego w 0II i nie chciało mi sie wyciagac. Antenke miałem floride (znam jej mozliwości) a radio jakies TTI (szmelc niesamowity). Wiec moze zmień radyjko na chwile od kogos i wtedy sprawdzisz poprawne działanie triflexa.

                                                  [ Dodano: Sob 14 Sie, 10 18:06 ]
                                                  lukanio63, widze, ze juz "edycje" swojego postu zrobiłes.......bo juz bym napisał pare słow. Juz drugi raz Ci sie udalo :diabelski_usmiech
                                                  Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X